رونمایی از نسل جدید ابررایانه

 به نقل از دیدبان فناوری

مرکز ملی ابررایانه چین (NSC)، از یک ابررایانه خانگی به نام تییِن‌خه شینگ‌یی (Tianhe Xingyi) رونمایی کرد. انتظار می‌رود این سامانه تقاضای فزاینده در زمینه‌های محاسبات با عملکرد بالا، آموزش هوش‌مصنوعی، الگو‌های بزرگ‌مقیاس و تحلیل کلان‌داده را برآورده کند.

به گزارش نبأخبر،مرکز ملی ابررایانه چین (NSC)، از یک ابررایانه خانگی به نام تییِن‌خه شینگ‌یی (Tianhe Xingyi) رونمایی کرد.
به نقل از دیدبان فناوری، مرکز ملی ابررایانه چین (NSC)، از یک ابررایانه خانگی به نام تییِن‌خه شینگ‌یی (Tianhe Xingyi) رونمایی کرد. انتظار می‌رود این سامانه تقاضای فزاینده در زمینه‌های محاسبات با عملکرد بالا، آموزش هوش‌مصنوعی، الگو‌های بزرگ‌مقیاس و تحلیل کلان‌داده را برآورده کند. سامانه مذکور بر روی برنامه‌های کاربردی متمرکز است و از معماری محاسباتی پیشرفته بومی، پردازنده‌های چندهسته‌ای با کارایی بالا، شبکه‌های اتصال پرسرعت و ذخیره‌سازی در مقیاس بزرگ استفاده می‌کند. تییِن‌خه شینگ‌یی، توانسته در قابلیت‌هایی مانند محاسبات، شبکه، ذخیره‌سازی و خدمات کاربردی ازتییِن‌خه (Tianhe II)، یکی از سریع‌ترین ابررایانه‌های جهان، بهتر عمل کند. طی سال‌های گذشته، این مرکز، پانزده زیرشاخه در سراسر منطقه خلیج بزرگ‌تر گوانگ‌دونگ-هنگ‌کنگ-ماکائو ایجاد کرده است و یک انجمن ابررایانه را تشکیل داده است. یک شبکه کاربردی ابر محاسباتی نیز برای یکپارچه‌سازی قدرت محاسباتی این مراکز راه‌اندازی شد. این شبکه، یک بستر نوآوری در حوزه علم و فناوری در سطح ملی ایجاد خواهد کرد که از راهبرد ساخت شبکه محاسباتی ملی پشتیبانی می‌کند و توان محاسباتی و خدمات شبکه باکیفیت بالا را برای توسعه منطقه خلیج بزرگ‌تر ارائه می‌کند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید