ایران 2 – کنیا یک

به نقل از منابع خبری

دومین دیدار دوستانه تیم ملی ایران در سال ۱۴۰۲ با تیم ملی فوتبال کنیا روز هشتم فروردین ماه از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

به  گزارش نباءخبر،تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی فوتبال کنیا رفت.

دومین دیدار دوستانه تیم ملی ایران در سال ۱۴۰۲ با تیم ملی فوتبال کنیا روز هشتم فروردین ماه از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

نخستین دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران با روسیه جهت آماده سازی برای حضور در جام ملت‌های آسیا با تساوی یک بر یک در ورزشگاه آزادی تهران به پایان رسید، اما بعد از این بازی، نشست خبری قلعه نویی حاشیه ساز شد و یکی از خبرنگاران انتقاداتی بابت جام نیاوردن این مربی در فوتبال باشگاهی مطرح کرد که سرمربی تیم ملی هم هزار امتیاز لیگ برتری خود را به رخش کشید.

این مسابقه ساعت ۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه آزادی با سوت داور عراقی آغاز شد .

ترکیب تیم ملی ایران:

ایران 2 - کنیا یک

امیر قلعه نویی ترکیب تیم ملی فوتبال ایران را برای بازی دوستانه مقابل کنیا به شرح زیر اعلام کرد:

پیام نیازمند، آرمین سهرابیان، حسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، محمد کریمی، روزبه چشمی، علیرضا جهانبخش، محمد محبی، شهریار مغانلو و مهدی طارمی

ترکیب تیم ملی کنیا:

انگین فیرات ترکیب تیم ملی فوتبال کنیا را برای بازی دوستانه مقابل ایران به شرح زیر اعلام کرد:

پاتریک ماتاسی، آموس نوندی، برایان ماندلا، جوزف اوکومو، اریک اوما، تدی آکوما، ریچارد اودادا، ویکتور اومونه، دوک آبویا، مسعود جمعه و میشل اولونگا

17492479_151

تیم ملی کنیا

گزارش بازی:
شروع بازی مطابق پیش بینی‌ها بود و ملی پوشان ایران توپ و میدان را در اختیار داشتند و برای رسیدن به گل عجله را در دستور کار خود قرار دادند. همین امر سبب شد در زدن ضربات آخر کم دقت باشند و دروازه حریف را به طور جدی تهدید نکنند.

دقیقه ۹- سانتر خطرناک صادق محرمی را ابتدا ماتاسی برگشت داد و در ادامه شوت خطرناک مغانلو از کنار دروازه به بیرون رفت.

ضربه پای چپ شهریار مغانلو که با اختلاف از کنار دروازه کنیا به بیرون رفت

این عجول بودن بازیکنان ایران باعث شد که کنیا در چند صحنه تا پشت محوطه جریمه ایران بیاید و توپ‌هایی را به سمت دروازه شلیک کند، اما خطر جدی نداشتند.

دقیقه ۲۷- اوکومو از سمت نفوذ خطرناک و سریعی به سمت دروازه ایران داشت و سانتری به محوطه جریمه انجام داد که ضربه آبویا در اختیار پیام نیازمند قرار گرفت.

حمله خطرناک بازیکنان کنیا که با واکنش مناسب پیام نیازمند همراه شد

پس از هدر رفتن موقعیت گلزنی ایران در دقیقه ۳۲ که توپ با ارسال علیرضا جهانبخش در دستان ماتاسی، دروازه‌بان کنیا قرار گرفت امیر قلعه‌نویی با گذاشتن ۲ دست خود پشت سرش افسوس خورد.

قلعه‌نویی در دقیقه ۳۵ برای لحظاتی از لب خط عقب‌تر آمد و برای دقایقی با سعید الهویی، دستیار خود مشغول صحبت شد.

پس از روی زمین افتادن محمد کریمی در دقیقه ۴۱، آندو تیموریان علیرضا جهانبخش را به لب خط فراخواند و دقایقی با او صحبت کرد.

در دقیقه ۴۲ نفوذ بازیکن کنیا و حرکت تکنیکی وی منجر به کسب یک ضربه کرنر برای این تیم شد.

در دقایق میانی نیمه اول این کنیا بود که با گردش توپ در زمین بازی را در اختیار گرفت و توپ‌های پرتعدادی را بین یکدیگر رد و بدل کردند، اما آن‌ها هم برای رسیدن به دروازه پیام نیازمند برنامه خاصی نداشتند. با این حال هر چه از زمان بازی می‌گذشت حریف نمایش بهتری داشت.

در این میان بازیکنان ایران هم که برنامه خاصی برای کار گروهی نداشتند، سعی می‌کردند با استفاده از توانایی‌های فنی در موقعیت حمله قرار بگیرند، اما راه به جایی نبردند و حتی یک موقعیت خطرناک هم روی دروازه حریف ایجاد نکردند و بازی با نتیجه بدون گا در نیمه اول به پایان رسید.

بازی در نیمه دوم شروع شد.

دقیقه ۵۰: کنیا یک – ایران صفر (مایکل اولونگا)؛ کاپیتان خطرناک کنیا با فرار از میانه میدان و از پیش رو برداشتن مدافع تیم ملی ایران، به سرعت تا محوطه جریمه نفوذ کرد و سپس با تو سر توپ و ضربه‌ پای چپ فنی، گل اول را برای کنیا به ارمغان آورد.

در دقیقه ۵۶ داور مسابقه به دلیل خطای روزبه چشمی کارت زد داد.

دقیقه ۵۸- محمد محبی پس از نفوذ به محوطه جریمه با پای چپ شلیکی به سمت دروازه کنیا داشت که گلر این تیم توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۳- ضربه فنی و کات دار مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

در دقیقه ۶۵ داور مسابقه ماتاسی با کارت زرد متوقف شد.

دقیقه ۷۶: ایران یک – کنیا یک (محمد محبی)؛ چند متر آن طرف‌تر از محوطه جریمه، یک ضربه ایستگاهی برای ایران در سمت راست به دست آمد و رامین رضاییان اقدام به ارسال آن کرد و محمد محبی با ضربه‌ سر، دروازه کنیا را گشود.

حواشی بازی:
در فاصله حدود ۲۰ دقیقه تا شروع بازی حدود ۷ هزار هوادار در ورزشگاه حضور داشتند و با استفاده از طبل و شعار‌های مختلف به حمایت از تیم ملی پرداختد.

تعداد هواداران تیم ملی و البته میهمان‌های خارجی در دیدار امشب در قیاس با بازی با روسیه کمتر شده بود و تنها تعدادی از اعضای سفارت کنیا در جایگاه VIP حضور داشتند.

* به نسبت دیدار با روسیه ۶ تغییر در ترکیب اصلی تیم ملی ایجاد شده بود و پیام نیازمند، صادق محرمی، روزبه چشمی، علیرضا جهانبخش برای اولین بار در ترکیب اصلی تیم به زمین رفتند.

* محمد کریمی و آرمین سهرابیان نیز اولین بازی خود را انجام دادند.

* علیرضا بیرانوند، علی قلی زاده و شجاع خلیل‌زاده، احمد نوراللهی و امین حزباوی در این مسابقه در لیست تیم ملی نبودند.

* برخلاف استقبال گسترده خبرنگاران روسی از دیدار با ایران در این مسابقه فقط یک خبرنگار کنیایی به ایران آمده بود.

* میرشاد ماجدی (عضو هیات رئیسه فدراسیون) که سرپرست سابق این فدراسیون است برای ورود به جایگاه ویژه دقایقی معطل ماند.

*هدایت ممبینی (دبیرکل فدراسیون)، محمد اسفندیارپور (مدیرعامل باشگاه گل‌گهر)، احمدرضا براتی (عضو هیات رئیسه) و احسان اصولی (سخنگوی فدراسیون) از دیگر میهمان‌های ویژه حاضر در جایگاه ویژه بودند.

* یک پرچم بزرگ کشورمان در سکو‌های طبقه دوم ورزشگاه آزادی تعبیه شده بود.

* بازیکنان سکونشین تیم ملی در زمان ورود به جایگاه ویژه با هواداران عکس یادگاری گرفتند.

*آرمین سهرابیان و محمد کریمی دو چهره تازه وارد به ترکیب تیم ملی هستند. هر دو شاگردان سابق امیر قلعه‌نویی در سپاهان و گل‌گهر به حساب می‌آیند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید