اقشار مرفه نباید هزینه گرم کردن استخر و سونا را با گاز یارانه‌ای پرداخت کنند

مرادی نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس

مشترکین پرمصرف که عمدتا جزو قشر‌های مرفه هستند و مصارف لاکچری از گاز دارند قطعا باید هزینه مصرف خود را بپردازند و اصلا منطقی نیست که خانوار‌هایی برای گرم کردن استخر و سونای خود از گاز یارانه‌ای استفاده کنند و هزینه مصرف خود را هم نپردازند.

به گزارش نبأخبر،نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما در کشور مشکلی تحت عنوان ناترازی گاز داریم. ضرورت اجرای تعرفه‌گذاری پلکانی گاز خانگی این است که این طرح کاملا براساس عدالت باشد.

احمد مرادی، نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره اهمیت اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی گاز خانگی گفت: ما در کشور مشکلی تحت عنوان ناترازی گاز داریم و این مشکل یک مسئله جدی در زمستان‌ها برای تامین گاز بخش خانگی و صنایع ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه برای حل ناترازی انرژی باید به‌دنبال راهکاری اساسی باشیم، ادامه داد: مهم‌ترین راهکار این است که بتوانیم از گازی که در اختیارمان است به صورت بهینه استفاده و مصرف را کنترل کنیم و به صورت بی‌رویه از انرژی استفاده نکنیم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس بیان کرد: مجلس و دولت تلاش کرده‌اند تا مشکل ناترازی را به نحوی حل کنند. در برخی از مواقع دولت درصدد است با بخش‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها این مشکل را حل کند که البته در مواردی مشکلاتی هم بعد از آن‌ به‌وجود می‌آید.

وی بیان کرد: ضرورت اجرای تعرفه‌گذاری پلکانی گاز خانگی این است که این طرح کاملا براساس عدالت باشد و تمام مولفه‌های لازم برای مشترکین بخش خانگی را در آن لحاظ کنیم.

مرادی اضافه کرد: اجرای این طرح نباید منجر به بروز نارضایتی در بین مردم شود و سطح پایین جامعه متحمل هزینه اضافی برای گاز مصرفی خود شود.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: مشترکین پرمصرف که عمدتا جزو قشر‌های مرفه هستند و مصارف لاکچری از گاز دارند قطعا باید هزینه مصرف خود را بپردازند و اصلا منطقی نیست که خانوار‌هایی برای گرم کردن استخر و سونای خود از گاز یارانه‌ای استفاده کنند و هزینه مصرف خود را هم نپردازند.

مرادی بیان کرد: باید برای برخی از استان‌ها مثل خوزستان، بندرعباس و استان‌های شمالی که جزو استان‌های سردسیری و گرم‌سیری شدید هستند، سطح مصرف بالاتری در نظر گرفته شود تا مردم در این استان‌ها متحمل هزینه اضافی نشوند.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس گفت: نباید اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی گاز خانگی باعث تحمیل هزینه اضافی بر مردم شود، زیرا شرایط برخی استان‌ها متفاوت از مردم سایر استان‌ها است و اگر هزینه مصرف آن‌ها تصاعدی بالا برود مردم از این موضوع متضرر می‌شوند.

مرادی بیان کرد: هدف از اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی گاز خانگی این است که یارانه انرژی پنهان به صورت بی‌رویه به قشر‌های مرفه تعلق نگیرد.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در مناطق سردسیر مردم مشکل استفاده بالا از گاز را دارند و باید وسایل گرمایشی را روشن نگه دارند تا بتوانند منازل خود را گرم کنند لذا این موارد باید در تعرفه‌گذاری پلکانی گاز خانگی لحاظ شود و خانوار‌هایی که در این استان‌ها زندگی می‌کنند نباید هزینه انرژی‌شان به صورت تصاعدی حساب شود و باید از این موضوع مستثنی شوند.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید