اسرائیل خبرنگار آناتولی را نیز به شهادت رساند

به نقل از منابع خبری

«منتصر الصواف» عکاس خبرگزاری ترکیه‌ای «آناتولی»، «مروان الصواف» برادر او و تعدادی از بستگان وی، شامگاه امروز (جمعه)، در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه به شهادت رسیدند.

به گزارش نبأخبر،ارتش رژیم اسرائیل که از آغاز جنگ در نوار غزه ۷۱ خبرنگار از رسانه‌های مختلف را به شهادت رسانده، شامگاه امروز (جمعه)، خبرنگار خبرگزاری «آناتولی» را نیز به شهادت رساند.

«منتصر الصواف» عکاس خبرگزاری ترکیه‌ای «آناتولی»، «مروان الصواف» برادر او و تعدادی از بستگان وی، شامگاه امروز (جمعه)، در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه به شهادت رسیدند.

«حسن اصمامه» پسر خاله‌ منتصر الصواف به خبرگزاری «آناتولی» گفت جنگنده‌های اسرائیلی خیابانی را در میدان «الشوا» در منطقه «الدرج» واقع در جنوب شهر غزه هدف قرار دادند که به دنبال آن، عکاس آناتولی و برادر او مجروح شدند و تعدادی از بستگانش به شهادت رسیدند.

به گفته اصمامه، منتصر الصواف پس از این حمله به مدت یک ساعت در حال خونریزی بود و هیچ یک از آمبولانس‌ها به دلیل حملات شدید ارتش اسرائیل قادر به نزدیکی به او نبودند. سرانجام، الصواف پس از یک ساعت به بیمارستان «المعمدانی» منتقل شد و پزشکان به علت کمبود امکانات پزشکی نتوانستند جان او را نجات دهند.

«سردار قره قوز» رئیس هیأت مدیره خبرگزاری آناتولی در بیانیه‌ای شهادت منتصر الصواف را تسلیت گفت و اعلام کرد: «از ابتدای جنگ ۷۱ نفر از خبرنگاران همکار را در حملات دولت اسرائیل به غزه از دست داده بودیم و امروز نیز متاسفانه منتصر الصواف خبرنگار همکار با خبرگزاریمان در پی این حملات جان خود را از دست داد».

به دنبال این حمله، دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه رسما در بیانیه‌ا اعلام کرد تعداد خبرنگارانی که از ابتدای جنگ غزه به شهادت رسیده‌اند تا این لحظه به ۷۲ نفر افزایش یافته است.

ارتش اسرائیل، صبح امروز، به محض پایان آتش‌بس موقت شش‌روزه حملات خود به نوار غزه را از سر گرفت و مناطق مختلفی را در شمال، مرکز و جنوب نوار غزه هدف حمله قرار داد.

وزارت بهداشت غزه در پی این حملات اعلام کرد از بعد از پایان آتش‌بس موقت ۱۰۶ فلسطینی به شهادت رسیدند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید