عملیات هوایی “پنجه شمشیر” در شمال سوریه و عراق تنها آغاز راه است

به نقل از اردوغان

«در حالی که عملیات هوایی ما بدون وقفه ادامه دارد، در مناسب‌ترین زمان عملیات زمینی را نیز علیه تروریست‌ها آغاز خواهیم کرد. روزی که آن تونل‌های بتنی که تروریست‌ها به داخل آنها پناه می‌برند و خود را در امان احساس می‌کنند، تبدیل به قبور خواهد شد، نزدیک است».

به گزارش نباءخبر،رئیس‌ جمهور ترکیه اعلام کرد که عملیات انجام شده توسط ترکیه با جنگنده، توپخانه و پهپاد در چارچوب عملیات “پنجه شمشیر” تنها آغاز راه است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست گروه پارلمانی حزب حزب متبوع خود «عدالت و توسعه» در آنکارا با بیان اینکه عملیات هوایی در شمال عراق و سوریه “پنجه شمشیر” برای پاکسازی مناطق از وجود تروریست‌ها “فقط آغاز است” است، گفت: در زمانی که صلاح بدانیم عملیات زمینی را نیز آغاز خواهیم کرد. ترکیه تروریست‌ها را از مناطق تل رفعت، منبج و عین العرب (تحت کنترل تروریست‌ها) ریشه کن خواهد کرد.

اردوغان اظهار داشت: ما به تعهدات خود در خصوص مرزهای سوریه متعهد هستیم، اگر طرف‌های دیگر نتوانند الزامات توافق (سوچی) را انجام دهند، ما حق داریم امور خود را مدیریت کنیم. چهره واقعی کسانی که حمله تروریستی در استانبول را با اشک تمساح محکوم کردند، با واکنش آنها به عملیاتی که بلافاصله پس از این حمله آغاز کردیم، برملا شد. بار دیگر واضح شد که نیروهایی که به ما اطمینان دادند از مناطق تحت کنترل آنها در سوریه هیچ تهدید متوجه کشورمان نخواهد شد، نمی‌توانند به وعده‌های خود عمل کنند».

اردوغان در ادامه اضافه کرد: «ما مانند هر توافقی که منعقد کرده‌ایم، به تعهدات خود درباره مرزهای ما با سوریه نیز وفادار مانده‌ایم. اگر مخاطبان ما نمی‌توانند به تعهدات خود عمل کنند و الزامان توافق را انجام دهند، این حق را داریم که گلیم خود را از آب بیرون بکشیم. مانند هر سخن ما، پشت این اظهارات‌مان نیز واقعیت‌های بسیار ملموس، دلایل به‌حق، حقایق غیرقابل انکار وجود دارد».

رئیس‌جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: مناطق آموزش و تجهیزات مورد استفاده تروریست‌هایی که مرده، زخمی یا سالم دستگیر می‌کنیم، این واقعیت را تائید می‌کند که گروهی که با نام‌های مختلف در سوریه درگیر می‌شود، خود پ.ک.ک است. می‌خواهم بیان کنم که دیگر تحمل نداریم کسی با این دروغ نزد ما بیاید».

اردوغان تاکید کرد: «در حالی که عملیات هوایی ما بدون وقفه ادامه دارد، در مناسب‌ترین زمان عملیات زمینی را نیز علیه تروریست‌ها آغاز خواهیم کرد. روزی که آن تونل‌های بتنی که تروریست‌ها به داخل آنها پناه می‌برند و خود را در امان احساس می‌کنند، تبدیل به قبور خواهد شد، نزدیک است».

او تصریح کرد: «دولت‌های عراق و سوریه نسبت به مناطقی که ترکیه در چارچوب عملیات مبارزه با تروریستی امن می‌کنند، اصلا نگران نباشند. برعکس، این اقدامات ما باعث خواهد شد تمامیت ارضی عراق و سوریه نیز تحت ضمانت قرار بگیرد. تنها هدف ما ساخت آینده امن، مسالمت‌آمیز و مرفه برای شهروندان خود و تمام برادران و خواهران در کنار ما است».


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید