در نشست شورای امنیت درباره ایران چه گذشت؟

به نقل از منابع خبری

اعضای شورای امنیت نیز در این جلسه مواضع خود را مطرح کردند. برخی از اعضا خواستار تشکیل گروه تحقیق درباره تحولات ایران شدند. نمایندگان چین و روسیه اقدام آمریکا و آلبانی در برگزاری جلسه غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تحولات ایران را محکوم کردند.

به گزارش نباءخبر، جلسه غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران برگزاری شد. دستور کار این جلسه بررسی اعتراضات اخیر در ایران پس از درگذشت مهسا امینی بود.

در این جلسه ابتدا جاوید رحمان، نماینده ویژه سازمان ملل در امور ایران، شیرین عبادی، برنده صلح نوبل و همین طور نازنین بنیادی، بازیگر سینما درباره تحولات ایران صحبت کردند.

جاوید رحمان در گزارش خود تحقیقاتی درباره مرگ مهسا امینی را زیر سوال برد. او همچنین در سخنان ضد ایرانی خود مدعی شد که زنان و دختران در چند دهه گذشته دائما قربانی شده‌اند.

در این جلسه نازنین بنیادی بازیگر ایرانی شاغل در هالیوود عنوان کرد که رهبری اعتراضات در ایران را زنان جسور بر عهده داشته‌اند.

در ادامه جلسه نماینده آمریکا با وجود ادعای حمایت از حقوق بشر بر ادامه تحریم‌ها و شدت بخشیدن به آن علیه ایران تاکید کرد.

او گفت: «همانطور که کامالا هریس (معاون رئیس جمهور آمریکا) گفت می‌خواهیم که نماینده ایران در کمیسیون زنان در سازمان ملل اخراج شود چون این کمیسیون برای قدرت دادن به زنان است و زنان ایرانی شایسته این هستند که از آنها پشتیبانی شود. حضور ایران در این کمیسیون با چنین فعالیت‌های تهدیدآمیزی پذیرفتنی نیست.»

نماینده آلبانی به عنوان میزبان جلسه نیز اظهارات تندی علیه ایران مطرح کرد. او درباره قطع اینترنت در ایران و اقدامات زنان ایرانی سخن گفت.

دیگر اعضای شورای امنیت نیز در این جلسه مواضع خود را مطرح کردند. برخی از اعضا خواستار تشکیل گروه تحقیق درباره تحولات ایران شدند.

در همین حال نمایندگان چین و روسیه اقدام آمریکا و آلبانی در برگزاری جلسه غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تحولات ایران را محکوم کردند.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید