نگرانی آمریکا از گسترش کرونای جدید

به گزارش لس آنجلس تایمز

سویه اُمیکرون که از پاییز گذشته در جهان غالب شده با زیرسویه‌های متعددی همراه بوده که در میان آن‌ها میتوان به زیر سویه BA.۲.۷۵.۲ اشاره کرد که فائوچی آن را به عنوان عاملی مشکوک معرفی کرده و ممکن است با تکامل یافتن به عنوان یک زیرسویه دردسرساز ظاهر شود.

به گزارش نباءخبر،درحالیکه مقامات بهداشتی آمریکا در تلاش برای ارزیابی میزان شدت موج احتمالی کروناویروس در فصل پاییز و زمستان پیش‌رو هستند، یک موضوع کلیدی و قابل تامل در این خصوص، افزایش چندین زیرسویه جدید ویروس است که هم‌اکنون در حال ظهور است.

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا سویه‌های جدید ویروس همچون اُمیکرون و دلتا گسترده خواهند شد یا خیر. هیچ کدام از سویه‌های جدید به میزان قابل توجهی در ایالت کالیفرنیا یا دیگر مناطق ایالات متحده ثبت نشده است. با این حال کارشناسان بر این باورند که یک زیرسویه دیگر در شرایطی که به دلیل سردی هوا، افراد ناچار هستند بیشترِ اوقات خود را در محیط‌های بسته و سرپوشیده سپری کنند، می‌تواند چالش‌های جدیدی را به همراه داشته باشد.

 

دکتر “آنتونی فائوچی” مشاور ارشد “جو بایدن” رئیس جمهوری ایالات متحده و متخصص بیماری‌های عفونی به تازگی در اظهاراتی گفت: همانطور که به فصل پاییز و زمستان نزدیک می شویم، به احتمال زیاد شاهد ظهور سویه دیگری خواهیم بود.

 

این انتظار وجود دارد که در فصل پاییز و زمستان موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ افزایش پیدا کند. در حال حاضر موارد ابتلا به کووید-۱۹ در نیویورک از زمان کاهش سطح موارد ابتلا در اوایل سپتامبر، مجدد افزایشی شده است.

 

در حال حاضر، ایالت کالیفرنیا در وضعیت آرامی قرار دارد و موارد ابتلا و بستری در بیمارستان از اواسط تابستان کاهش یافته است. اما در شهر لس آنجلس، آمار مرگ و میر هفتگی همچنان بالاست.

 

به گزارش لس آنجلس تایمز، سویه اُمیکرون که از پاییز گذشته در جهان غالب شده با زیرسویه‌های متعددی همراه بوده که در میان آن‌ها میتوان به زیر سویه BA.۲.۷۵.۲ اشاره کرد که فائوچی آن را به عنوان عاملی مشکوک معرفی کرده و ممکن است با تکامل یافتن به عنوان یک زیرسویه دردسرساز ظاهر شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید