توليد داروي ضد سرطان از سم عقرب

به نقل از معصومه ثمره‌فکری، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

سم عقرب می‌تواند برای کنترل آفات بکار رود و در تولید دارو‌هایی همچون مبارزه با سرطان، فشار خون، تولید پادزهر عقرب و … در زمینه پزشکی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش نباءخبر،معصومه ثمره‌فکری، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: فعالیت ما به‌صورت یک گروه پژوهشی تحقیقاتی با عنوان «علم و فناوری» است که در زمینه سم عقرب تحقیق و پژوهش می‌کنیم و البته هنوز محصول ما به مرحله تولید نرسیده است. سم عقرب می‌تواند برای کنترل آفات بکار رود و در تولید دارو‌هایی همچون مبارزه با سرطان، فشار خون، تولید پادزهر عقرب و … در زمینه پزشکی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه تا به این لحظه با حمایت‌های مرکز تحقیقات واحد کرمان کار‌های پژوهشی خود را پیش برده‌ایم، عنوان کرد: تعدادی از وسایل مورد نیاز این تحقیق در آزمایشگاه واحد کرمان وجود دارد، اما ابزار دیگری مورد نیاز است که حدود 40 میلیون تومان برای تهیه آن برآورد هزینه کرده‌ایم و به حمایت‌های بیشتری در این زمینه احتیاج داریم.

وی در رابطه با حمایت‌های مورد نیاز برای توسعه این فرآیند گفت: در مرحله اول به مکانی برای استقرار آزمایشگاه احتیاج داریم، زیرا موضوع مورد تحقیق عقرب بوده که موجودی زنده‌خوار است و باید امکاناتی داشته باشیم که ماده غذایی برای او پرورش دهیم و شرایط لازم برای پرورش عقرب نیز فراهم باشد. همچنین برای تحقق اهداف به جذب تیم متخصصی در این زمینه نیازمندیم تا بتوانیم محصول را به مرحله تولید انبوه و تجاری‌سازی برسانیم.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید