واکسن کووید ۱۹ درسالخورد گان تاثیر مثبت داشته است

والتر A، اورنشتاین ، استاد و مدیر دانشیار مرکز واکسن دانشگاه "اموری "گفت

کرونا

نتایج خنثن کننده آنتی بادی برای واکسن مدرنا برای افراد سالخورده امید وار کننده است ، اما خیلی زود است که بگوییم که واقعا می تواند در برابربیماری محافظت ایجاد کند .

به گزارش صدانیوز،مدیران شرکت مدرنا در ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه تازه سپری شده گفتند : واکسن تولید شده این شرکت برای ویروس کرونا به صورت آزمایشی استفاده شده است و پاسخ های مثبت ایمنی در افراد ۵۶ ساله و بالاتر دریافت کرده اند.

این رخداد در مقایسه با مطالعه کوچکی که در میان بزرگسالان انجام شده یک نشانه امیدوار کننده برای گروه سنی آسیب پذیراست . تجربه ونشانه ها حاکی از آن است که میانسالان بیش از افراد جوان در معرض خطر بستری شدن و مرگ در اثر کووید۱۹ هستند.درحالی که مدرنا و شرکت های دیگر در رقابت برای تولید واکسن برای محافظت افراد در برابر کووید ۱۹ هستند برخی کارشناسان نگرانند واکسن ها در افراد مسن محافظت لازم ایجاد نکند .
به طور کلی سیستم ایمنی بدن با افزایش سن ضعیف می شود و به همین دلیل واکسن سخت تر می تواند پاسخ ایمنی لازم در مقابله با بیماری را دریافت کند . مدرنا نتایج حاصل از اولین مطالعه انسانی در مورد واکسن خود را منتشرکرد. این تحقیق با کمک انستیتو ملی بهداشت گسترش یافته و نشان می دهد که این واکسن پاسخ ایمنی ایجاد می کند وبرای بزرگسالان ۱۸ تا ۵۵سال کاملا ایمن و قابل قبول است و سنین بالای ۵۵ سال را نیز شامل می شود.
استفان بانسل ، مدیر اجرایی مدرنا ، با اشاره به شمار واکسن های تولید شده این شرکت که ۱۲۷۳واکسن است گفت ، به نظر می رسد اساس آنتی بادهای خنثی شده در سالخوردگان و بزرگسالان جوان یکسان است . والتر A، اورنشتاین ، استاد و مدیر دانشیار مرکز واکسن دانشگاه “اموری “گفت ، نتایج خنثن کننده آنتی بادی برای واکسن مدرنا برای افراد سالخورده امید وار کننده است ، اما خیلی زود است که بگوییم که واقعا می تواند در برابربیماری محافظت ایجاد کند . این اتفاق با نتایج کارآزمایی بعدی مشخص می شود. این شرکت آزمایش بزرگ و اساسی با هدف ارزیابی اینکه آیا پاسخ های ایمنی به محافظت واقعی از بیماری کووید ۱۹ است را در دستور کار دارد. . تاکنون ، مدرنا نام بیش از ۱۵۲۰۰ داوطلب را ثبت کرده است و در نظر دارد تا ۳۰۰۰۰ نفر این واکسن یا این شبه واکسن را دریافت کنند.
به این ترتیب محققان بررسی می کنند آیا میزان نشانه بیماری کووید ۱۹ در افراد واکسینه شده کمتر از افراد واکسینه نشده است . مدرنا می گوید احتمالا نتیجه آزمایش موقت قبل از آبان ماه مشخص شود و در صورت مثبت بودن نتایج امکان استفاده از مجوز ایالات متحده برای استفاده اضطراری ازواکسن فراهم می شود.
منبع : وال استریت ژورنال


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید