غرب از ۸ سال پیش مقدمات جنگ اوکراین را می‌چید

اسکات ریتر افسر سابق اطلاعات تفنگداران آمریکایی

ناتو (با توافقات مینسک) در حال خرید زمان بود. خرید زمان برای چه کاری؟ برای قوی‌تر کردن اوکراین با آموزش‌های ناتو. ناتو در این کار تنها نبود بلکه آمریکا نیز درگیر این کار بود. آمریکا نیز در این اوضاع دخالت داشت. روشن است که تمام کشور‌هایی که روسیه را متهم به متجاوز بودن می‌کنند درواقع مرتکب جرم آغاز پیشدستانه جنگ علیه روسیه هستند. این چیزی است که در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ درباره اش فکر کردند

به گزارش نباءخبر،یک افسر سابق اطلاعات تفنگداران آمریکایی می‌گوید ناتو دست کم به مدت هشت سال در حال آماده سازی نیرو‌های اوکراینی علیه روسیه بوده است.
اسکات ریتر گفت ناتو دست کم به مدت هشت سال پیش از آغاز جنگ اوکراین در حال آماده سازی نیرو‌های اوکراینی برای جنگ با روسیه بوده است.وی در مصاحبه با شبکه آر تی گفت: ناتو (با توافقات مینسک) در حال خرید زمان بود. خرید زمان برای چه کاری؟ برای قوی‌تر کردن اوکراین با آموزش‌های ناتو. ناتو در این کار تنها نبود بلکه آمریکا نیز درگیر این کار بود. آمریکا نیز در این اوضاع دخالت داشت. روشن است که تمام کشور‌هایی که روسیه را متهم به متجاوز بودن می‌کنند درواقع مرتکب جرم آغاز پیشدستانه جنگ علیه روسیه هستند. این چیزی است که در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ درباره اش فکر کردند.این مقام درباره احداث مرکز آموزش نظامی در اوکراین گفت: می‌دانید آمریکا یک مرکز آموزش در اوکراین احداث کرد و در آن پرسنل نظامی آمریکا با لاف زنی اعلام کردند که به مدت ۴۵ روز یک تیپ اوکراین را مطابق استاندارد‌های ناتو آموزش داده اند صرفا با این هدف که برای جنگ با روس‌ها آماده شوند. این از همان روز اول هدف آن‌ها بوده است. آنگلا مرکل دروغ گفت. امانوئل مکرون دروغ گفت. غرب دروغ گفت. دیگر نمی‌شود به آن‌ها اعتماد کرد.
در همین حال وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید که مردم اوکراین مستحق روابط دوستانه با برادران اسلاو بوده و از شر حکام نئونازی رها خواهند شد. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در یک مستند که شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ روی آنتن برده، گفت که مردم اوکراین از شر حکام نئونازی رهایی خواهند یافت.وی دراین‌باره گفت: مردم اوکراین مستحق این هستند که با روابط حسنه، دوستی و سعادت در کنار برادران اسلاوشان زندگی کنند و از حکام نئونازی رها خواهند شد. خبر دیگر آنکه نشریه نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که تسلیحات ارسالی آمریکا به اوکراین دائما از کار افتاده یا در جنگ آسیب می‌بینند و این موضوع به مشکلی بزرگ برای پنتاگون بدل شده است!
نیویورک‌تایمز به نقل از منابع موثق با اشاره به از کار افتادن دائمی تسلیحات ارسالی آمریکا به اوکراین، نوشت که وزارت دفاع آمریکا برای تعمیر تسلیحات معیوب، در امتداد مرز لهستان، یک تعمیرگاه دایر کرده است.به گفته مقامات آمریکایی، یک سوم ۳۵۰ توپخانه‌های «هویتزر» ارسالی از غرب به اوکراین، از کار افتاده و بلااستفاده هستند. خبر دیگر آنکه در ادامه ناتوانی غرب برای تحریم روسیه، سخنگوی کمیسیون اروپا امروز گفت که این نهاد هرگز به قطع واردات گاز روسیه فکر نکرده است.«اریک مامر»، سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: ما هرگز به قطع واردات گاز روسیه فکر نکرده‌ایم. البته – به جز موارد استنثنایی – اقداماتی علیه نفت روسیه که از طریق خط لوله‌ها به اتحادیه اروپا می‌رسد انجام داده‌ایم. در ادامه بحران اقتصادی اروپا صد‌ها معلم آلمانی روز جمعه اعتصاب و در خیابان‌های برلین راهپیمایی کردند.روزنامه فاینانشیال تایمز گزارش داد کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جایگزین کردن گاز وارداتی از روسیه مشکل دارند و برای سال ها درگیر بحران انرژی خواهند بود. مدیران صنعت انرژی اروپا به همراه کارشناسان می گویند در صورتی که تقاضا برای گاز در این قاره همچنان بالا بماند و منابع جدید برای تامین گازی برای خود دست و پا نکند بحران انرژی برای چندین سال درگیر بحران انرژی خواهد بود.
در همین چارچوب مقامات فنلاند تصمیم گرفته اند که واگن های باری که اوایل سال جاری و بر اساس تحریم های روسیه توقیف شده بودند را به این کشور باز گردانند.مقامات فنلاندی تصمیم گرفته اند واگن های باری روسی را مه اوایل سال جاری توقیف کرده بودند آزاد کنند.این واگن ها در قالب تحریم های علیه روسیه توقیف شده بودند.از سوی دیگر «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان گفت که این کشور بسته ای از اقدامات را برای جلوگیری از افزایش قیمت انرژی، کمک به خانوارها و مشاغل کوچک و متوسط اتخاذ کرده است.شولتز در این باره و در نشست مطبوعاتی مشترک با «الیزابت بورن»، نخست وزیر فرانسه در برلین گفت: «هیئت وزیران در بخشنامه ای اقدام مهمی را اتخاذ کرده است: اقداماتی برای کاهش قیمت گاز، برق و گرمایش وجود خواهد داشت. ما قیمت های محدودی را برای انرژی معرفی خواهیم کرد تا شهروندان ما بتوانند بر چالش های جدید غلبه کنند.»
در این میان رئیس‌جمهور روسیه گفت که محافظت این کشور از منطقه دونباس کار صحیحی است و این به معنای جنگ با مردم اوکراین نیست.«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پس از نشست شورای امنیت در روز جمعه گفت: «روسیه در حال جنگ با مردم اوکراین نیست، بلکه ما در مبارزه با کسانی هستیم که مردم را سپر خود در برابر توپ و تانک قرار داده‌اند.» ستاد کل نیرو‌های مسلح اوکراین نیز گزارشی ادعایی از تلفات نیرو‌های روسی از زمان آغاز جنگ در این کشور منتشر کرد.اوکراین مدعی شد روسیه بیش از ۸۶ هزار سرباز خود را از دست داده است. در مقابل سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه معتقد است ولودیمیر زلنسکی وارد «مدار خاص» شده و اکنون باج خواهی از غرب را آغاز کرده است. «فولکر ترک» کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز گفت که ویدیوهای اعدام سربازان روسی توسط نظامیان اوکراینی به احتمال بسیار زیاد واقعی است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید