پرواز ۲ بمب افکن راهبردی روسیه برفراز دریای نروژ و بارنتز

به گزارش خبرگزاری نووستی روسیه

وزارت دفاع این کشور اعلام کرد، ۲ بمب افکن سوپرسونیک راهبردی «توپولوف تو – ۱۶۰» پروازی را بر فراز آب‌های بی طرف دریای نروژ و بارنتز داشتند.بر اساس این گزارش، این پرواز را که ۱۳ ساعت به طول انجامید، یک جنگنده از نوع «میگ – ۳۱» ناوگان شمالی نیروهای هوایی روسیه همراهی کرده است.

به گزارش نباءخبر،وزارت دفاع روسیه عصر پنجشنبه اعلام کرد که ۲ بمب افکن راهبردی این کشور بر فراز آب‌های دریای نروژ و بارنتز در نزدیکی قطب شمال به پرواز درآمدند.

به گزارش خبرگزاری نووستی روسیه، وزارت دفاع این کشور اعلام کرد، ۲ بمب افکن سوپرسونیک راهبردی «توپولوف تو – ۱۶۰» پروازی را بر فراز آب‌های بی طرف دریای نروژ و بارنتز داشتند.

بر اساس این گزارش، این پرواز را که ۱۳ ساعت به طول انجامید، یک جنگنده از نوع «میگ – ۳۱» ناوگان شمالی نیروهای هوایی روسیه همراهی کرده است.

وزارت دفاع روسیه افزوده است: طی پرواز این ۲ بمب افکن راهبردی عملیات سوختگیری در حین پرواز انجام شد.

نیروی هوایی روسیه به طور مرتب پروازهایی را در آب‌های بی طرف در قطب شمال، شمال اقیانوس اطلاس، دریای سیاه، دریای بالتیک و نیز اقیانونس آرام انجام می‌دهد.

پرواز بمب افکن‌های روسیه در منطقه اسکاندیناوی درحالی صورت گرفته که روابط روسیه و ناتو در پی جنگ اوکراین به شدت پرتنش شده است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید