مالیات مردم کجا خرج می‌شود؟

به تحلیل منابع کارشناسی

کسانی که مالیات می‌دهند انتظار دارند یک سیستم رفاهی خوبی به آن‌ها تعلق بگیرد. انتظار دارند مدارس فرزندانشان با کیفیت باشد، انتظار دارند خودشان و خانواده‌شان با سیستم حمل و نقل باکیفیتی جابجا شوند، انتظار دارند دولت با پول مالیات بخشی از هزینه‌های سلامت آن‌ها را جبران کند و همچنین انتظار دارند که وقتی مالیات می‌دهند بتوانند دست کم در استفاده از امکانات عمومی سهیم باشند.

به گزارش نبأخبر،نحوه هزینه‌کرد مالیات توسط دولت در همه کشور‌ها و به ویژه در عصر شفافیت اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که وقتی با پرسش «مالیاتی که من می‌دهم کجا می‌رود؟» دولت باید پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای در چنته داشته باشد. کسانی که مالیات می‌دهند انتظار دارند یک سیستم رفاهی خوبی به آن‌ها تعلق بگیرد. انتظار دارند مدارس فرزندانشان با کیفیت باشد، انتظار دارند خودشان و خانواده‌شان با سیستم حمل و نقل باکیفیتی جابجا شوند، انتظار دارند دولت با پول مالیات بخشی از هزینه‌های سلامت آن‌ها را جبران کند و همچنین انتظار دارند که وقتی مالیات می‌دهند بتوانند دست کم در استفاده از امکانات عمومی سهیم باشند. اما وضعیت موارد بالا در کشور ما چگونه است؟

وضعیت رفاهی در شرایط نامناسبی قرار دارد و آمارهای تورم و … آنقدر گویاست که نیازی به تحلیل ندارد. کافیست که سری به اینترنت بزنیم تا ببینیم خط فقر چقدر است و هزینه‌های معیشت چقدر با حقوقی که مردم دریافت می‌کنند فاصله دارد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید