بیانیه حزب‌الله در واکنش به تجاوز ترکیه به عراق

گردان‌های حزب الله عراق در بیانیه‌ای گفت

ملت و مقاومت عراق در آمادگی کامل برای مقابله با این تجاوز و پاکسازی خاک کشور از لوث اشغالگری ترکیه هستند و این کشور باید از اشغالگران منفور آمریکایی درس بگیرد و ببیند که چگونه مقاومت اسلامی، تلخی شکست و ذلت عقب نشینی و خروج را به آنها چشاند.

به گزارش نباءخبر، گردان‌های حزب الله عراق در بیانیه‌ای گفت، تجاوز ترکیه به عراق متوقف نمی‌شود، مگر با معادله بازدارندگی که منافع آنکارا در این کشور را تضعیف می‌کند و موجب تجدیدنظر ترکیه در سیاست‌های خصمانه خود می‌شود.

به گزارش روسیا الیوم، گردان‌های حزب الله عراق گفت، تجاوز مستمر ترکیه به عراق نه تنها نقض حاکمیت این کشور بلکه اهانت به ملت و کسانی است که ادعا می‌کنند نماینده دولت عراق هستند.

این جریان دولت را متهم کرد و گفت، دولت چیزی جز سکوت در برابر تجاوزات نمی‌داند.

در این بیانیه آمده است: اقدامات ترکیه تنها با ایجاد معادلات بازدارندگی امنیتی، اقتصادی و تجاری که منافع این کشور در عراق را تضعیف می‌کند، متوقف می‌شود تا در سیاست‌های خصمانه خود بازنگری کند.

گردان‌های حزب الله افزود: همدستی دولت و برخی گروه‌های سیاسی و تسلیم شدن آنها همان چیزی است که به واسطه آن سلطه‌جویان جرات کرده‌اند سرزمین ما را اشغال کنند و جنایات فجیعی را علیه مردم بیگناه مرتکب شوند و بدون رعایت اصول حسن همجواری و احترام به حاکمیت، همچنان عراق را از سهم آب خود در دجله و فرات محروم کنند.

این جریان در پایان بیانیه خود آورده است: ملت و مقاومت عراق در آمادگی کامل برای مقابله با این تجاوز و پاکسازی خاک کشور از لوث اشغالگری ترکیه هستند و این کشور باید از اشغالگران منفور آمریکایی درس بگیرد و ببیند که چگونه مقاومت اسلامی، تلخی شکست و ذلت عقب نشینی و خروج را به آنها چشاند.

بنا بر این گزارش، ترکیه از آوریل گذشته عملیات نظامی را در شمال عراق آغاز کرد با این استدلال که “حزب کارگران کردستان”(پ‌ک‌ک) را هدف قرار می‌دهد؛ گروهی که آنکارا آن را تروریست می‌خواند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید